Ayma Beach Resort & SPA 4* – Кушадаси

Ayma Beach Resort & SPA 4* – Кушадаси

Categories:,

AYMA BEACH RESORT & SPA 4*

КУШАДАСИ

Услуга: HВ (ноќевање со појадок и вечера)

AYMA BEACH RESORT & SPA 4* е лоциран на 150 метри од плажата Lаdies Beach и на 3км од центарот на градот. Хотел Ayma Beach Resort нуди чисто и удобно сместување на одлична локација, покрај морето во Кушадаси. Секоја соба е климатизирана и има балкон и сателитска ТВ. Постојат посебни отворени базени за деца и возрасни. Можете исто така да уживате во тенис и билјард. Целосно опремена спортска сала е идеална за вашиот секојдневен тренинг. Доколку сакате да се опуштите, доживејте традиционална турска бања или поминете време во сауната на хотелот. Постои автобуска станица веднаш пред хотелот. Центарот на Кушадаси е оддалечен 5-минути возење. Исто така постои и голем избор на барови каде што можете да пиете релаксирачки пијалок.

ЦЕНОВНИК HOTEL AYMA 4* КУШАДАСИ 2021
5 НОЌЕВАЊА 10 НОЌЕВАЊА
ТЕРМИН ЦЕНА ТЕРМИН ЦЕНА
01.06-06.06 176 01.06-11.06 299
06.06-11.06 176 06.06-16.06 299
11.06-16.06 176 11.06-21.06 299
16.06-21.06 176 16.06-26.06 299
21.06-26.06 176 21.06-01.07 299
26.06-01.07 176 26.06-06.07 322
01.07-06.07 208 01.07-11.07 364
06.07-11.07 208 06.07-16.07 364
11.07-16.07 208 11.07-21.07 364
16.07-21.07 208 16.07-26.07 364
21.07-26.07 208 21.07-31.07 364
26.07-31.07 208 26.07-05.08 364
31.07-05.08 208 31.07-10.08 364
05.08-10.08 208 05.08-15.08 364
10.08-15.08 208 10.08-20.08 364
15.08-20.08 208€ 15.08-25.08 364
20.08-25.08 208 20.08-30.08 364
25.08-30.08 208 25.08-04.09 345
30.08-04.09 189 30.08-09.09 312
04.09-09.09 176 04.09-14.09 299
09.09-14.09 176 09.09-19.09 299
14.09-19.09 176 14.09-24.09 299
19.09-24.09 176 19.09-29.09 299
24.09-29.09 176 / /

НА АРАНЖМАНИТЕ СО 10 НОЌЕВАЊА ЗА ТЕРМИН 01.06-11.06.2021 СЛЕДУВА 15% ПОПУСТ ЗА РАНА УПЛАТА ДО 15.04.2021

НА ОСТАНАТИТЕ ТЕРМИНИ ЗА 10 НОЌЕВАЊА  СЛЕДУВА 7% ПОПУСТ ЗА РАНА УПЛАТА ДО 15.04.2021

Плаќање за деца:

– Во случај 2 возрасни и дете од 0-5,99 години, за детето се напплаќа 80 евра (само за превоз), а за второ дете следува 20% попуст

-Во случај 2 возрасни и дете од 6-11,99, за детето следува 20% попуст

НАПОМЕНА:

– Цените се дадени по лице за 5 или 10 ноќевања со појадок и вечера вклучен автобуски превоз

– Поаѓањето е еден ден пред наведените термини во табелата

ОПШТИ УСЛОВИ:
– За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 10 дена пред патување.
– Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
– Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна
– Задолжително патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата

– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
– За хигиената на собите се грижат гостите
– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 160 денови од денот на патувањето
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A.   I T

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating