Hotel Katarino Spa 4* – Банско

Hotel Katarino Spa 4* – Банско

Categories:, ,

Хотел Катарино Спа 4*

www.hotelkatarino.com

Хотелот е лоциран на 12км од Банско во околината на Разлог, се наоѓа меѓу убавата природна средина на апсолутно недопрената шума.Хотел Катарино и модерниот СПА центар ќе Ви понудат топла атмосфера,богато мени,релаксација,безброј забави и можност за авантури на отворено.
Капацитет– 136 двокреветни соби сите соби се со приватна бања, WC, радио, сателитска ТВ, минибар, фен,џуниор суит(оделна спална соба,мини дневна со кујна, тераса, камин,)двокреветни лукс соби(со балкон),вила вихрен(две спални соби,дневна со кујна,камин,тераса) и вила тодорка(една спална соба,кујна,камин,тераса)

Хотелска содржина-SPA-центар,отворен и затворен базен,Фитнес сала,две тениски игралишта со димензии 76 метри / 16 м,интернет сала,фризерски салон,конференциски сали,ресторан со камин, скара, тераса со поглед на Пирин, музика во живо секоја вечер.
Механа “Клуб 840” со камин, скара, летна градина, лоби бар

ЦЕНОВНИК:

Katarino Hotel & Spa  * * * *
ЦЕНИТЕ СЕ ПО СОБА ЗА 2 ЛИЦА 01.12-22.12/202106.03-21.04/2022 23.12-28.12/2021 29.12-02.01/2022 03.01-09.01/2022 10.01-05.03/2022
Сместување Полупансион Полупансион Полупансион Полупансион Полупансион
Двокреветна соба (2+1) 102 150€ 189€ 118€ 110€
Двокреветна соба со балкон (2+1) 123€ 179€ 226€ 143€ 132€
Едноспален апартман (2+2) 142€ 206 260€ 163€ 152€
Едноспален апартман делукс(2+2) 162€ 237€ 299€ 187€ 175€
Вила Вихрен (4+1) 246 359 453 285 265
Туристичка такса по лице по престој – 5,00 еур,  дете од  2-12,99 – 50%
15% попуст за резервации до 31.10/2021         ПОПУСТИТЕ НЕ ВАЖАТ ЗА ВИСОКА СЕЗОНА

10% попуст за резервации до 30.11/2021

 

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating