Вила Isi Lux – Неа Потидеа

Вила Isi Lux – Неа Потидеа

Categories:,
Вила “ISI Lux” – Неа Потидеа

 

Бесплатно сместување за 3-то лице во студио и апартман со една спална

Вила “ISI Lux се наоѓа нa само 20m oд плажа односно пред хотел “Potidea Golden Beach”. Вилата е изградена во 2017 год. Располага со 1/3 студија, /2+1/ апартмани со една спална за 3 лица (брачен кревет+едно легло во кујната), дуплекс апартман со две одделни спални соби за 4 лица (брачен во двете спални). Студијата се на високо приземје и I кат /апартманите со една и две спални соби се на I кат. Сите се опремени со комплетно нов мебел, кујна (со прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер…), тоалет, крпи за лице и тело, клима (вклучена во цената), ТВ, бесплатен Wi-Fi интернет, гардеробер, балкон со масичка и столчиња. Во дворот на вилата има масички со столчиња, кујна и скара кои се на располагање на гостите. Вилата за прв пат е отворена во 2017 година. Студијата и апартманите се во сопствен закуп на Т.А.
EARLY BOOKING – Лето 2021

15% попуст за целосна уплата до 01.01.21   |  10% попуст за целосна уплата до 01.02.21
7% попуст за целосна уплата до 01.03.21   |     5% попуст за целосна уплата до 01.04.21

 

“ISI Lux”
Неа Потидеа
термин ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ 
26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04 11 18
бр. ноќи 7
7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * * 7 7 7 7 7
1/3 студио 205 405 425 445 445 445 445 425 205 165 120 90 85
АПТ /2+1/ (со 1 спална) 220 425 445 465 465 465 465 445 220 180 135 100 70
Дуплекс АПТ /2+2/ 155 585 605 625 625 625 625 605 155 120 90 70 50
опис на ценовникот   цени за наем на цело студио/апартман цени по лице со превоз

 

НАПОМЕНА

 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио или апартман со една спална – БЕСПЛАТНО сместување;
 • –  Цените за 7ноќи/8дена (со *), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Во студио или апартман со една спална плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • –  Во дуплекс апартман со две одделни спални соби плаќаат минимум 4 лица;
 • –  Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години – БЕСПЛАТНО;
 • –  Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • –  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • –  Превоз од: Штип / Струмица / Скопје / Куманово / Велес / Гевгелија;
 • –  Превозот ги остава патниците пред вилата доколку е можно да влезе минибус, доколку НЕ е можно ги остава кај стадионот. Околу 300м од вилата;
 • –  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН!!
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • –  Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • –  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување (информации во агенција).

Автобуски превоз НЕА ПОТИДЕА, според термини од табелата Патни информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје – Неа Потидеа (310km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол – автопат) 04:15h  Скопје – Солун – Неа Модања – Неа Потидеа

Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
Патерини во Македонија (280ден)
Патарини во Грција (2.60€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта) 05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
 Струмица:  (бензинска, Макпетрол – кружен) 06:00h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол) 06:15h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
 Поаѓање од Неа Потидеа:  15:00 по МК време / 16:00 по ГР време (пред вилата или стадионот)

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ Мед

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating