Хотел Melike 2* – Кушадаси

Хотел Melike 2* – Кушадаси

Category:

HOTEL MELIKE 2* КУШАДАСИ

Услуга: ВВ (ноќевање со појадок)

HOTEL MELIKE 2* се наоѓа на Ladies Beach, една од најпознатите плажи во Кушадаси. Оддалечен е околку 100 метри од плажа и 3km од центарот на Кушадаси. Во близина на хотелот има постојка каде што постојано возат минибуси до центарот на градот. Сите соби се климатизирани и опремени со телефон и балкон. Хотелот содржи рецепција, ресторан, бар и базен со лежалки.

ЦЕНОВНИК HOTEL MELIKE 2* КУШАДАСИ 2021
5 НОЌЕВАЊА 10 НОЌЕВАЊА
ТЕРМИН ЦЕНА ТЕРМИН ЦЕНА
01.06-06.06 150€ 01.06-11.06 260€
06.06-11.06 150 06.06-16.06 260
11.06-16.06 150 11.06-21.06  271
16.06-21.06 154 16.06-26.06 234
21.06-26.06 170 21.06-01.07 312
26.06-01.07 170 26.06-06.07 312
01.07-06.07 170 01.07-11.07 338
06.07-11.07 190 06.07-16.07 364
11.07-16.07 190 11.07-21.07 364
16.07-21.07 190 16.07-26.07 364
21.07-26.07 190 21.07-31.07 364
26.07-31.07 190 26.07-05.08 364
31.07-05.08 190 31.07-10.08 364
05.08-10.08 190 05.08-15.08 364
10.08-15.08 190 10.08-20.08 364
15.08-20.08 190 15.08-25.08 364
20.08-25.08 190 20.08-30.08 364
25.08-30.08 190 25.08-04.09 349
30.08-04.09 178 30.08-09.09 323
04.09-09.09 170 04.09-14.09 312
09.09-14.09 170 09.09-19.09 312
14.09-19.09 170 14.09-24.09 312
19.09-24.09 170 19.09-29.09 281
24.09-29.09 146 / /

НА АРАНЖМАНИТЕ СО 10 НОЌЕВАЊА ЗА ТЕРМИН 01.06-11.06.2021 СЛЕДУВА 15% ПОПУСТ ЗА РАНА УПЛАТА ДО 15.04.2021

НА ОСТАНАТИТЕ ТЕРМИНИ ЗА 10 НОЌЕВАЊА  СЛЕДУВА 7% ПОПУСТ ЗА РАНА УПЛАТА ДО 15.04.2021

Плаќање за деца:

– Во случај 2 возрасни и дете од 0-5,99 години, за детето се напплаќа 80 евра (само за превоз), а за второ дете следува 20% попуст

-Во случај 2 возрасни и дете од 6-11,99, за детето следува 20% попуст

НАПОМЕНА:

– Цените се дадени по лице за 5 или 10 ноќевања со појадок и вклучен автобуски превоз

– Поаѓањето е еден ден пред наведените термини во табелата

ОПШТИ УСЛОВИ:
– За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 10 дена пред патување.
– Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
– Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна
– Задолжително патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата

– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
– За хигиената на собите се грижат гостите
– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 160 денови од денот на патувањето
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A ИД

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating