Шпанија Авионска Програма

Шпанија Авионска Програма

Category:

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЛЕТО 2021

ШПАНИЈА – Авио програм

ТЕРМИНИ: Јули:  25.07 – 01.08

Август: 01.08 – 08.08/ 08.08 – 15.08/  15.08 – 22.08/ 22.08 – 29.08/ 29.08 – 05.09

1 ДЕН – (авионски лет СКОПЈЕ – БАРСЕЛОНА)
Во договорено време состанок на групата на Скопскиот меѓународен аеродром. По времето предвидено за чекирање упатување кон чекалните. Лет на релација Скопје – Барселона (од прилика 2 ипол часа). Пристигнување на аеродромот Ел Прат во Барселона. Организиран бесплатен трансфер од аеродром до Љорет де Мар, најпознатиот туристички центар на крајбрежјето на Коста Брава – Љорет де Мар (65 км од Барселона). Сместување во хотел Дон Хуан со 4* . Попладне предвидено за одмор. Секоја вечер факултативна посета на дискотека. Ноќевање.

2-7. ДЕН  – (ЉОРЕТ ДЕ МАР – БАРСЕЛОНА)

Вашиот престој во Шпанија може да биде незаборавен со посета на факултативните излети од нашата богата и ЕКСКЛУЗИВНА понуда: FLAMENCO LA SIESTA, CASTEL MEDIEVAL (Витешка вечера), BARCELONA PANORAMICA (посета на Саграда Фамилиа, паркот Цитадела, познатата улица Пасеж де Грасиа, магичните фонтани…), COSTA BRAVA, BARCELONA BY NIGHT, NOU CAMP, AQUARIUM, со што вашиот престој во Шпанија ќе биде полн со спомени и убави доживувања.

ДЕН  – (ЉОРЕТ ДЕ МАР –БАРСЕЛОНА – СКОПЈЕ)

Според програмата напуштање на хотелот и заминување кон аеродромот во Барселона. Чекирање на летот за Скопје. Пристигнување во Скопје.

РЕДОВНА ЦЕНА: 699€

ПРОМОТИВНА ЦЕНА: 499€

Цената вклучува:

  • 7 ноќевања во хотел DON JUAN 4* во Љорет Де Мар со ПОЛН ПАНСИОН
  • Авионска карта на релација Скопје – Барселона – Скопје
  • Сите аеродромски такси
  • Комплетна организација на патувањето
  • Трансфер од аеродром во Барселона до Љорет де Мар и обратно

Цената не вклучува:

  • Факултативни излети
  • Патничко-здравствено осигурување (кое може да се извади и во ТА Рапсоди Травел), задолжително.
  • Доплата за 1/1 соба – 200€
  • Задолжителен PCR тест
  • Задолжителна градска такса за регијата Каталонија (од 01.11.2012) – во хотелите со 1*, 2* и 3* – 0.50 € по ноќ/по oсоба, 4*, 5* – 1€ – се плаќа на рецепција на хотелот.

НАПОМЕНА!!!

***Резервација на место се прави со 3000 денари по лице.

***Во случај на заострување на COVID – 19 мерките во местата кои се посетуваат, сите уплатени средства за аранжманот ќе ви бидат рефундирани во целост.

ОПИС НА СМЕСТУВАЊЕ: RA

Хотелот Don Juan, е сместен во центарот на Љорет де Мар, на само 400 метри оддалеченост од главната градска плажа.

https://www.hoteldonjuanresort.com/en/

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating