Хотел Topalan 3* – Кушадаси

Хотел Topalan 3* – Кушадаси

Categories:,

HOTEL TOPALAN 3* КУШАДАСИ

HOTEL TOPALAN 3*

КУШАДАСИ

PreviousNext

Услуга: BВ (ноќевање со појадок)

HOTEL TOPALAN 3* e лоциран во центарот на Кушадаси, на околу 500 метри од градската плажа. Хотелот е комплетно реновиран во 2019 година и во негова близина се наоѓа станицата за минибуси преку која можете едноставно и брзо да дојдете до било која плажа или дел во градот. Сите соби се модерно опремени, климатизирани и поседуваат ТВ, телефон и балкон. Во склоп на хотелот има рецепција, ресторан и мал базен.

ЦЕНОВНИК HOTEL TOPALAN 3* КУШАДАСИ 2021
5 НОЌЕВАЊА 10 НОЌЕВАЊА
ТЕРМИН ЦЕНА ТЕРМИН ЦЕНА
01.06-06.06 145 01.06-11.06 247
06.06-11.06 145 06.06-16.06 247
11.06-16.06 145 11.06-21.06 247
16.06-21.06 145 16.06-26.06 247
21.06-26.06 145 21.06-01.07 247
26.06-01.07 145 26.06-06.07 260
01.07-06.07 155 01.07-11.07 273
06.07-11.07 155 06.07-16.07 273
11.07-16.07 155 11.07-21.07 273
16.07-21.07 155 16.07-26.07 273
21.07-26.07 155 21.07-31.07 273
26.07-31.07 155 26.07-05.08 273
31.07-05.08 155 31.07-10.08 273
05.08-10.08 155 05.08-15.08 273
10.08-15.08 155 10.08-20.08 273
15.08-20.08 155 15.08-25.08 273
20.08-25.08 155 20.08-30.08 273
25.08-30.08 155 25.08-04.09 266
30.08-04.09 149 30.08-09.09 253
04.09-09.09 145 04.09-14.09 247
09.09-14.09 145 09.09-19.09 247
14.09-19.09 145 14.09-24.09 247
19.09-24.09 145 19.09-29.09 247
24.09-29.09 145 / /

НА АРАНЖМАНИТЕ СО 10 НОЌЕВАЊА ЗА ТЕРМИН 01.06-11.06.2021 СЛЕДУВА 15% ПОПУСТ ЗА РАНА УПЛАТА ДО 15.04.2021

НА ОСТАНАТИТЕ ТЕРМИНИ ЗА 10 НОЌЕВАЊА  СЛЕДУВА 7% ПОПУСТ ЗА РАНА УПЛАТА ДО 15.04.2021

Плаќање за деца:

– Во случај 2 возрасни и дете од 0-5,99 години, за детето се напплаќа 80 евра (само за превоз), а за второ дете следува 20% попуст

-Во случај 2 возрасни и дете од 6-11,99, за детето следува 20% попуст

НАПОМЕНА:

– Цените се дадени по лице за 5 или 10 ноќевања со појадок и вклучен автобуски превоз

– Поаѓањето е еден ден пред наведените термини во табелата

ОПШТИ УСЛОВИ:
– За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 10 дена пред патување.
– Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
– Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна
– Задолжително патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата

– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
– За хигиената на собите се грижат гостите
– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 160 денови од денот на патувањето
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A.  ИД

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating