Хотел Tecimen 2* – Кушадаси

Хотел Tecimen 2* – Кушадаси

Categories:,

HOTEL TECIMEN 2*

КУШАДАСИ

Услуга: ВВ (ноќевање со појадок)

HOTEL TECIMEN 2* се наоѓа на околу 500 метри од плажа, во централниот дел на градот. Сите соби се со балкон, клима уред (дополнително се плаќа околу 3 евра по соба од ден). Можност за користење на сефот на рецепција (со доплата). Во склоп на хотелот  има ресторан, помал базен и бар. Хотелот го препорачуваме на помлада генерација на патници, како и на патниците на кои комфорот не им е од пресудно значење.

ЦЕНОВНИК HOTEL TECIMEN 2* КУШАДАСИ 2021
5 НОЌЕВАЊА 10 НОЌЕВАЊА
ТЕРМИН ЦЕНА ТЕРМИН ЦЕНА
01.06-06.06 125 01.06-11.06 195
06.06-11.06 125 06.06-16.06 195
11.06-16.06 125 11.06-21.06 195
16.06-21.06 125 16.06-26.06 195
21.06-26.06 125 21.06-01.07 195
26.06-01.07 125 26.06-06.07 215
01.07-06.07 140 01.07-11.07 234
06.07-11.07 140 06.07-16.07 234
11.07-16.07 140 11.07-21.07 234
16.07-21.07 140 16.07-26.07 234
21.07-26.07 140 21.07-31.07 234
26.07-31.07 140 26.07-05.08 234
31.07-05.08 140 31.07-10.08 234
05.08-10.08 140 05.08-15.08 234
10.08-15.08 140 10.08-20.08 234
15.08-20.08 140 15.08-25.08 234
20.08-25.08 140 20.08-30.08 234
25.08-30.08 140 25.08-04.09 223
30.08-04.09 131 30.08-09.09 203
04.09-09.09 125 04.09-14.09 195
09.09-14.09 125 09.09-19.09 195
14.09-19.09 125 14.09-24.09 195
19.09-24.09 125 19.09-29.09 195
24.09-29.09 125 / /

НА АРАНЖМАНИТЕ СО 10 НОЌЕВАЊА ЗА ТЕРМИН 01.06-11.06.2021 СЛЕДУВА 15% ПОПУСТ ЗА РАНА УПЛАТА ДО 15.04.2021

НА ОСТАНАТИТЕ ТЕРМИНИ ЗА 10 НОЌЕВАЊА  СЛЕДУВА 7% ПОПУСТ ЗА РАНА УПЛАТА ДО 15.04.2021

Плаќање за деца:

– Во случај 2 возрасни и дете од 0-5,99 години, за детето се напплаќа 80 евра (само за превоз), а за второ дете следува 20% попуст

-Во случај 2 возрасни и дете од 6-11,99, за детето следува 20% попуст

НАПОМЕНА:

– Цените се дадени по лице за 5 или 10 ноќевања со појадок и вклучен автобуски превоз

– Поаѓањето е еден ден пред наведените термини во табелата

ОПШТИ УСЛОВИ:
– За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 10 дена пред патување.
– Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
– Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна
– Задолжително патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата

– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
– За хигиената на собите се грижат гостите
– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 160 денови од денот на патувањето
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A   ИД

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating