Хотел Santur 3* – Кушадаси

Хотел Santur 3* – Кушадаси

Categories:,

HOTEL SANTUR 3* КУШАДАСИ

Услуга: HВ (ноќевање со појадок и вечера)

HOTEL SANTUR 3* е лоциран во центарот на градот, во близина на главната станица за минибуси кои возат до околните плажи во Кушадаси. Хотелот е оддалечен од градската плажа на околу 400 метри. Хотелот е реновиран во 2020 година.  Собите се климатизирани и Wi-Fi Интернет конекција, телефон, телевизор и тераса. Трокреветните соби немаат балкон. Хотелот содржи простран рецепциски хол, ТВ салон, затворен и отворен ресторан, бар, затворен и отворен базен со лежалки и чадори за сонце.

ЦЕНОВНИК HOTEL SANTUR 3* КУШАДАСИ 2021
5 НОЌЕВАЊА 10 НОЌЕВАЊА
ТЕРМИН ЦЕНА ТЕРМИН ЦЕНА
01.06-06.06 189 01.06-11.06 332
06.06-11.06 195 06.06-16.06 338
11.06-16.06 195 11.06-21.06 338
16.06-21.06 195 16.06-26.06 338
21.06-26.06 195 21.06-01.07 338
26.06-01.07 195 26.06-06.07 338
01.07-06.07 195 01.07-11.07 358
06.07-11.07 215 06.07-16.07 377
11.07-16.07 215 11.07-21.07 377
16.07-21.07 215 16.07-26.07 377
21.07-26.07 215 21.07-31.07 377
26.07-31.07 215 26.07-05.08 377
31.07-05.08 215 31.07-10.08 377
05.08-10.08 215 05.08-15.08 377
10.08-15.08 215 10.08-20.08 377
15.08-20.08 215 15.08-25.08 377
20.08-25.08 215 20.08-30.08 357
25.08-30.08 194 25.08-04.09 325
30.08-04.09 189 30.08-09.09 325
04.09-09.09 189 04.09-14.09 325
09.09-14.09 189 09.09-19.09 325
14.09-19.09 189 14.09-24.09 325
19.09-24.09 189 19.09-29.09 315
24.09-29.09 189 / /

НА АРАНЖМАНИТЕ СО 10 НОЌЕВАЊА ЗА ТЕРМИН 01.06-11.06.2021 СЛЕДУВА 15% ПОПУСТ ЗА РАНА УПЛАТА ДО 15.04.2021

НА ОСТАНАТИТЕ ТЕРМИНИ ЗА 10 НОЌЕВАЊА  СЛЕДУВА 7% ПОПУСТ ЗА РАНА УПЛАТА ДО 15.04.2021

Плаќање за деца:

– Во случај 2 возрасни и дете од 0-5,99 години, за детето се напплаќа 80 евра (само за превоз), а за второ дете следува 20% попуст

-Во случај 2 возрасни и дете од 6-11,99, за детето следува 20% попуст

НАПОМЕНА:

– Цените се дадени по лице за 5 или 10 ноќевања со појадок и вечера вклучен автобуски превоз

– Поаѓањето е еден ден пред наведените термини во табелата

ОПШТИ УСЛОВИ:
– За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 10 дена пред патување.
– Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
– Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна
– Задолжително патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата

– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
– За хигиената на собите се грижат гостите
– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 160 денови од денот на патувањето
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A  ИД

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating