Хотел Pantheneon – Олимпик Бич

Хотел Pantheneon – Олимпик Бич

Categories:,
 Хотел “PANTHEON” – Олимпик Бич
Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во студио

 

 

 

 

Хотел “Pantheon” е лоциран на сама плажа во Олимпик Бич. Стилно опремените студија со директен поглед на море/плажа и новиот ентериер им нудат пријатен, релаксирачки одмор на гостите. Хотелот располага со следната структура: 1/2 – 1/3 – 1/4 студија со редовни легла. Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет, големо огледало, туш, фен за тело, балкон (масичка со столчиња) со директен поглед на море/плажа, клима, ТВ – LCD, гардеробер (закачалки и сушара). На располагање е бесплатен  интернет во студијата, на рецепција како и на лежалките на плажа. Во склоп на хотелот се наоѓа елитен стилски дизајниран ресторан “Remezzo” со првокласни специјалитети на храна и пијалоци како и бесплатни лежалки на сама плажа со порачување на пијалок. Без оглед на ресторанот, хотелот и во вечерните часови на гостите им нуди пријатен престој. Хотелот располага со ЛИФТСтудијата кој се во сопствен закуп на Т.А.  се на III кат.

 EARLY BOOKING – Лето 2021

15% попуст за целосна уплата до 01.01.21   |  10% попуст за целосна уплата до 01.02.21
7% попуст за целосна уплата до 01.03.21   |     5% попуст за целосна уплата до 01.04.21
 

“Pantheon”
Олимпик бич
термин ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19
бр. ноќи 7
7 *
7 *
7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/3 студио /назад/ 170 320 340 360 360 360 360 340 170 130 100 80 60
1/3 студио /море/ 190 355 375 395 395 395 395 375 190 145 115 90 70
1/4 студио /море/ 210 385 405 425 425 425 425 405 210 160 125 100 75
опис на ценовникот   цени за наем на цело студио без превоз цени по лице со превоз

 

 

 

 

 

 

НАПОМЕНА

 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • –  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Студијата со поглед море имаат директен поглед на море/плажа, внатре од студијата и од балконот;
 • –  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 • –  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
 • –  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • –  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • –  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 200m од хотелот на автобуската постројка.
 • –  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН!!
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ 

 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • –  Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • –  Доплата за клима – 5€ од ден (на рецепција);
 • –  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз ОЛИМПИК БИЧ, според термини од табелата Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје – Олимпик Бич (275km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол-Автопат) 04:15h  Скопје – Катерини – Паралиа –   Олимпик бич

Автопат (Е75)

 Трошоци во еден правец:
Патaрини во Македонија (280ден)
Патарини во Грција (5.20€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел) 05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта) 05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
 Струмица:  (бензинска, Макпетрол – кружен) 06:10h
 Неготино:  (бензинска Макпетрол) 06:10h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
 Поаѓање од Олимпик Бич:     16:00 по МК време / 17:00 по ГР време на околу 200m од хотелот.

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating