Хотел Garni MB 3* – Будва

Хотел Garni MB 3* – Будва

Categories:,

ХОТЕЛ ”GARNI HOTEL MB” 3* – БУДВА

Категоризиран како хотел со 3 ѕвезди, “Garni hotel MB” им нуди на своите гости идеален одмор, на идеална локација за идеална цена. Локацијата на хотелот која е одлично позиционирана во туристички главниот град на Црна Гора, комбинирана со квалитетот на сместувањето е пријатно и добро место за идеален одмор во сместувачки капацитети со врвен квалитет. Со акцент на срдечност, удобност, хигиена и квалитет, персоналот на хотелот е достапен 24 часа на ден за сите потреби на гостите. Во рамките на хотелот има ресторан и кафе-бар.

Нашата агенција располага со следниве типови на соби:

– Двокреветни соби со два одвоени кревети

– Трокреветни соби со еден брачен кревет и еден единечен

– Четирикреветни апартмани со 2 соби во кои има еден брачен кревет во едната соба и 2 единечни кревети во другата соба.

– Петкреветни апартмани со 2 одвоени соби во кои има брачен кревет и еден единечен во едната соба и два единечни кревети во втората.

Сите соби и апартмани имаат сопствена бања со туш кабина, фен, мини фрижидер,ТВ, бесплатен wi-fi, клима уред (вклучен во цената) и тераса.

 

 ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ ПАКЕТ АРАНЖМАН 7,9 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ
 ТЕРМИНИ Ноќевање со појадок 1/2 соба

цена по лице со превоз

1/3 соба

цена по лице со превоз

1/4 апартман

цена по лице со превоз

1/5 апартман

цена по лице со превоз

06.06 – 13.06.2021 7 140 120 110 /
13.06 – 20.06.2021 7 140 120 110 /
20.06 – 29.06.2021 9 175 155 145 /

 

 ПАКЕТ АРАНЖМАН 9 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ
 ТЕРМИНИ Ноќевање со појадок 1/2 соба

цена по лице со превоз

1/3 соба

цена по лице со превоз

1/4 апартман

цена по лице со превоз

1/5 апартман

цена по лице со превоз

29.06 – 08.07.2021 9 190 165 145 125
08.07 – 17.07.2021 9 225 200 175 150
17.07 – 26.07.2021 9 255 235 200 170
26.07 – 04.08.2021 9 275 255 225 185
04.08 – 13.08.2021 9 275 255 225 185
13.08 – 22.08.2021 9 260 240 210 175
22.08 – 31.08.2021 9 225 205 180 150

 

УСЛОВИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ:

Дете до 2 години гратис,не користи легло.

Дете до 6 години гратис, не користи кревет ,плаќа само превоз 25 евра.

Прво дете до 12 години со двајца возрасни (користи кревет) плаќа 70% од цената на аранжманот.

Второ дете до 12 години (користи кревет) плаќа 50% од цената на аранжманот

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

Цените во табелите се дадени по лице за 9 ноќевања со вклучен појадок (шведска маса) и автобуски превоз.

За патување со сопствен превоз се одбива 20 евра од цената на аранжманот.

Автобускиот превоз се врши со високо туристички автобуси на фирмата ББ Бус Турс и истите можете да ги погледнете на www.bbbustours.mk.

За време на патувањето треба да бидат запазени сите протоколи како: задолжителна дезинфекција при влез во автобус и одржување на дистанца за патници кои не патуваат зедно,задолжително носење на маска која ке ги покрива устата и носот.

Пополнетоста на патници во автобусот ке биде согласно моменталните протоколи за патување.

Во текот на целото патување во автобусот ке има и придружник од агенцијата.

Туристичка такса и хотелско осигурување се плаќа на рецепција во хотелот и чини 1,25 евра по лице на ден.Со плаќањето добивате картон за престој и хотелско осигурување кој е потребно да го зачувате до крајот на вашиот аранжман.

Цените во табелите се дадени во евра,плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1 евро (62.0мкд).

Во цената на аранжманот не е вклучено патничко-здравствено осигурување

За ова патување важат Општите услови за Патување на СКТМ

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating