Хотел Dabaklar 4* – Кушадаси

Хотел Dabaklar 4* – Кушадаси

Categories:,

HOTEL DABAKLAR 4*

КУШАДАСИ

Услуга: HВ (ноќевање со појадок и вечера)

Програма

Положба

  Сместен во срцето на градот Кушадаси, овој хотел категоризиран со 4* е на само една минута оддалечен од сите ресторани, барови, дискотеки, продавници и туристички атракции. Хотелот е оддалечен на 250 метри од градската плажа и 2.5 километри од плажата Ladies Beach.

Сместување

  Хотелот располага со вкупно 81 соба (Economic, Standard, Suite Room). Сите соби располагаат со балкон кој нуди поглед кон градот, сопствена бања (туш или када, тоалет, фен за коса), ТВ, телефон, сеф, клима уред, минибар,бесплатна Wi-Fi конекција.

Услуга

  Хотелот е на база HB (доручек и вечера – во главниот ресторан – шведска маса). Хотелот располага со еден ресторан (Efes Restaurant) и со два барови ( Efes Vitamin and Pool Bar, Café Bar)

Бесплатни услуги

  Користење на ресторанот за време на доручек и вечера, базен на отворено со џакузи, лежалки и чадори покрај базен

Услуги со доплата

  користење на баровите. фитнес центар , спа центар(турска бања, сауна, шок туш), спа третмани и масажи, конференциски сали, собни услуги, сервис за перење на алишта, сеф, билијард.
Содржини
  Хотелот располага со еден ресторан, два барови,Спа центар (турска бања, сауна, фитнес центар), рецепција (24/7), паркинг, еднен базен на отворено со џакузи, конференциска сала,соба за складирање на багаж, медицнски услуги, менувачница, услуга за перење алишта и хемиско чистење.

Плажа

  Хотелот е лоциран во центарот на градот и не располага со приватна плажа. Хотелот е оддалечен на 800 метри од градската плажа и на 2.5 километри од една од најпознатите песочни плажи во Кушадаси Ladies Beach. Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нјезината чиста вода. Во близина на плажата има безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, барови, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава

  Љубителите на спорт може да уживаат во разновидни водени спортови, одбојка на плажа или да вежбаат во фитнес ценарот лоциран во хотелот. За љубителите на добра забава гостите може да уживаат во забавите во едни од најпознатите барови и дискотеки кои се лоцирани веднаш до овој хотел.

 

ЦЕНОВНИК HOTEL DABAKLAR 4* КУШАДАСИ 2021
5 НОЌЕВАЊА 10 НОЌЕВАЊА
ТЕРМИН ЦЕНА ТЕРМИН ЦЕНА
01.06-06.06 195€ 01.06-11.06 338
06.06-11.06 195€ 06.06-16.06 338
11.06-16.06 195€ 11.06-21.06 338
16.06-21.06 195€ 16.06-26.06 338
21.06-26.06 195€ 21.06-01.07 338
26.06-01.07 195€ 26.06-06.07 338
01.07-06.07 195€ 01.07-11.07 397
06.07-11.07 254 06.07-16.07 455
11.07-16.07 254 11.07-21.07 455
16.07-21.07 254 16.07-26.07 455
21.07-26.07 254 21.07-31.07 455
26.07-31.07 254 26.07-05.08 455
31.07-05.08 254 31.07-10.08 455
05.08-10.08 254 05.08-15.08 455
10.08-15.08 254 10.08-20.08 455
15.08-20.08 254 15.08-25.08 455
20.08-25.08 254 20.08-30.08 455

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating