Сејшели

Сејшели
Индивидуална програма

Сејшелите претставуваат архипелаг на легендарната убавина на западниот брег на африканскиот континент, составен од 115 гранитни и корални острови во западниот Индиски Океан. Најголем е централниот остров Махе со главен град Викторија, па следат островите Праслин и Ла Дигу. Овој рајски архипелаг нуди незаборавен одмор на уникатни плажи со карактеристичен контраст на бел песок и тиркизно море. Тропската клима со температурен опсег од 24 до 32° C дава можност за подеднакво привлечен одмор во текот на целата година.
Пример за индивидуални поаѓања ЗА МЕСЕЦ МАЈ | ЈУНИ | ЈУЛИ
(7 ноќевања)

МАЈ 2021
Детали од лет
TK1006 02MAY SKPIST 2050 2325 / TK 748 03MAY ISTSEZ 0150 1100
TK 749 10MAY SEZIST 2140 0430+1 / TK1003 11MAY ISTSKP 0735 0805

Berjaya Beau Vallon Bay Beach Resort And Casino 3* од 1285 еур по лице
за двокреветна соба/ со вклучен појадок

Doubletree By Hilton Seychelle 4* од 1855 еур по лице
за двокреветна соба King Deluxe/ со вклучен појадок

Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa 5* од 1999 еур по лице
за двокреветна соба Villa Garden View/ со вклучен појадок


ЈУНИ 2021
Детали од лет
TK1006 04JUN SKPIST 2050 2325 / TK 748 05JUN ISTSEZ 0150 1100
TK 749 12JUN SEZIST 2140 0430+1 / TK1003 13JUN ISTSKP 0735 0805

Berjaya Beau Vallon Bay Beach Resort And Casino 3* од 1275 еур по лице
за двокреветна соба/ со вклучен појадок

Doubletree By Hilton Seychelle 4* од 1855 еур по лице
за двокреветна соба King Deluxe/ со вклучен појадок

Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa 5* од 1999 еур по лице
за двокреветна соба Villa Garden View/ со вклучен појадок


ЈУЛИ 2021
Детали од лет
TK1006 02JUL SKPIST 2050 2325 / TK 748 03JUL ISTSEZ 0150 1100
TK 749 10JUL SEZIST 2140 0430+1 / TK1003 11JUL ISTSKP 0735 0805

Berjaya Beau Vallon Bay Beach Resort And Casino 3* од 1275 еур по лице
за двокреветна соба/ со вклучен појадок

Doubletree By Hilton Seychelle 4* од 1825 еур по лице
за двокреветна соба King Deluxe/ со вклучен појадок

Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa 5* од 1935 еур по лице
за двокреветна соба Villa Garden View/ со вклучен појадок


1.ден СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ
Доаѓање на Аеродром Скопје 2 часа пред полетување. Летот за Истанбул ТК1006 во 20:50. Слетува во 23:25 по локално време.

2.ден ИСТАНБУЛ – МАХЕ
Продолжение на патувањето со лет ТК748 во 01:50 за Маџе – Сејшели. Слетување по локално време во 11:00. Трансфер до хотелот. Сместување. Слободно време. Ноќевање.

3. – 8. ден МАХЕ
Престој во хотелот на база ноќевање со појадок. Денови предвидени за уживање на плажа. Можност за организирање на факултативни излети до околните острови (Praslin, La Digue).

9. ден МАХЕ – ИСТАНБУЛ
Појадок. Слободно време до трансферто на аеродром. Чекање на летот за Истанбул ТК749 во 21:40.

10. ден ИСТАНБУЛ – СКОПЈЕ
Слетување во Истанбул во 04:30 по локално време. Продолжение на патувањето со лет ТК1003 во 07:35 за Скопје. Пристигање на Аеродром Скопје во 08:05.

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање .
Во цената е вклучено:
 • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси;
 • 6 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба / наведена услуга
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;
Во цената е вклучено:
 • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Махе-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси;
 • 7 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба / наведена услуга,
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром.
Цената не вклучува:
 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Задолжителен негативен PCR тест;
 • Факултативни тури;
 • Други индивидуални трошоци;
 • Патничко осигурување;
 • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО.
Услови:
 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating