Занзибар

ЗАНЗИБАР ОД СКОПЈЕ
ТЕРМИНИ: ЈУНИ / ЈУЛИ / АВГУСТ / СЕПТЕМВРИ
Занзибар – егзотичната земја на насмевките каде ќе се опуштите и забавувате, ќе заборавите на короната и стресот. Само спакувајте ги своите купачи и летна гардероба, спремете се да танцувате и пиете коктели и да пливате во тиркизниот океан опкружен со бел песок и недопрена природа. И не заборавајте – СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ ТУКА Е ДА СТЕ ПОСТОЈАНО НАСМЕАНИ!!!
Hakunamatata или животот е прекрасен. Оваа фраза ќе ја слушнете на секој агол! Заборавете на секојдневните проблеми, заборавете на се бидејки овде ве очекува РАЈОТ: Плажи со чист и ситен песок, прекрасната сина боја на Индискиот Океан, вкусна храна и коктели и секако традиционална музика која ќе ве натера да заиграте. Соблечете ги влечките и пижамите! Земете го вашиот костим за капење и апостолки, затоа што ние ќе ве однесеме во авантура! Време е! Излегуваме од дома и патуваме, најдобро знаеме што ви треба во моментов – пријателска атмосфера, добри вибрации и ладен пијалок за да Ве вратиме во игра!
ЈУНИ период за патување

TK1004 20JUN SKPIST 0840 1115 / TK 568 20JUN ISTZNZ 1835 0155+1

TK 568 28JUN ZNZIST 0255 1205 / TK1005 28JUN ISTSKP 1925 1950

ХОТЕЛ УСЛУГА ТИП НА СОБА ПЕРИОД НА ПАТУВАЊЕ
20-27.06 (7 ноќи)
Smiles Beach Hotel 4* ПП Цена по лице во двокреветна соба 1325€
Doubletree By Hilton Resort Zanzibar Nungwi 4* ПП Цена по лице во двокреветна соба 1415€
Doubletree By Hilton Resort Zanzibar Nungwi 4* АИ Цена по лице во двокреветна соба 1625€
Meliá Zanzibar 5* ПП Цена по лице во двокреветна соба 1889€
Meliá Zanzibar 5* АИ Цена по лице во двокреветна соба 1985€

ЈУЛИ период за патувањее

TK1004 11JUL SKPIST 0835 1110 / TK 568 11JUL ISTZNZ 1835 0155+1

TK 568 19JUL ZNZIST 0255 1205 / TK1005 19JUL ISTSKP 1925 1950

ХОТЕЛ УСЛУГА ТИП НА СОБА ПЕРИОД НА ПАТУВАЊЕ
11-18.07 (7 ноќи)
Smiles Beach Hotel 4* ПП Цена по лице во двокреветна соба 1345€
Doubletree By Hilton Resort Zanzibar Nungwi 4* ПП Цена по лице во двокреветна соба 1535€
Doubletree By Hilton Resort Zanzibar Nungwi 4* АИ Цена по лице во двокреветна соба 1850€
Meliá Zanzibar 5* АИ Цена по лице во двокреветна соба 2350€

АВГУСТ период за патување

TK1004 15AUG SKPIST 0835 1110 / TK 568 15AUG ISTZNZ 1835 0155+1

TK 568 23AUG ZNZIST 0255 1205 / TK1005 23AUG ISTSKP 1925 1950

ХОТЕЛ УСЛУГА ТИП НА СОБА ПЕРИОД НА ПАТУВАЊЕ
15-22.08 (7 ноќи)
Smiles Beach Hotel 4* ПП Цена по лице во двокреветна соба 1379€
Doubletree By Hilton Resort Zanzibar Nungwi 4* ПП Цена по лице во двокреветна соба 1555€
Doubletree By Hilton Resort Zanzibar Nungwi 4* АИ Цена по лице во двокреветна соба 1869€
Meliá Zanzibar 5* АИ Цена по лице во двокреветна соба 2299€

СЕПТЕМВРИ период за патување

TK1004 26SEP SKPIST 0835 1110 / TK 568 26SEP ISTZNZ 1835 0155+1

TK 568 04OCT ZNZIST 0255 1205 / TK1005 04OCT ISTSKP 1925 195

ХОТЕЛ УСЛУГА ТИП НА СОБА ПЕРИОД НА ПАТУВАЊЕ
26.09-03.10 (7 ноќи)
Smiles Beach Hotel 4* ПП Цена по лице во двокреветна соба 1345€
Doubletree By Hilton Resort Zanzibar Nungwi 4* ПП Цена по лице во двокреветна соба 1345€
Doubletree By Hilton Resort Zanzibar Nungwi 4* АИ Цена по лице во двокреветна соба 1799€
Meliá Zanzibar 5* АИ Цена по лице во двокреветна соба 2289€

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
 • Aвионска карта со TURKISH AIRLINES согласно политика на авио компанија (Авио билет со сите такси на релација Скопје – Истанбул (Turkish Airlines), во економска класа со 30кг. чекиран и 4кг. рачен багаж)
 • Аеродромски такси
 • 7 ноќевања во хотелот по Ваш избор/ тип на соба основна стандардна двокреветна на база / ПП “полупансион” или ПП “полнпансион” соглсно политика на хотел и протоколи
 • Оброци во хотелот и пакет по ваш избор
 • Трансфери: аеродром-хотел-аеродром во Занзибар

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Виза за Занзибар – 50 USD
 • Дополнителни екскурзии / опционални НА БАРАЊЕ
 • Градска такса – 1 USD од ноќ по лице. Се плаќа директно на рецепција во хотелот.
 • Задолжителен негативен ПЦР тест со вклучен сертификат на англиски јазик Патничко – здравствено осигурување – пожелно што покрива КОВИД (Еуролинк осигурување) и за откажување патувања
 • Индивидуални и лични трошоци
 • Се што не е вклучено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
Smiles Beach Hotel 4* – Сместен во приватна делница на плажата Nungwi, реновираниот хотел располага со чадори и импровизирани лежалки, како и голема тропска градина. Исто така постои и ресторан покрај плажа и бесплатен Wi-Fi во хотелските соби. Климатизирани соби сите имаат балкон и поглед на Индискиот океан. Тие се исто така опремени со сателитска ТВ и врежани дрвени кревети. Секоја сопствена бања има туш. Гостите можат да се релаксираат покрај плажа или во градината. Во ресторанот се служат јадења од Занзибари и морска храна со свежи, локални состојки. smilesbeachhotel.com

Doubletree By Hilton Resort Zanzibar Nungwi 4* – на плажата Nungwi, уживајте во погледот на Индискиот Океан и директен пристап до плажата на пет минути од традиционалното рибарско село Нунгви. Изграден во традиционален стил на Занзибар со покриви со трски од палми, ова одморалиште има отворен базен со слатка вода, фитнес центар, спортови на вода, забава во живо и спа-објекти. www.hilton.com/en/hotels/znzdtdi-doubletree-resort-zanzibar-nungwi

MELIA ZANZIBAR 5* – Доколку сакате да се преточите во луксузот на Занзибар, ние избравме едно од најдобрите одморалишта на островот. Сместена во Кивенгва, Мелија Занзибар нуди приватна плажа, отворен базен, тениско игралиште и фитнес центар. Собите во Мелиа Занзибар се опремени со опрема за правење чај и кафе, приватна бања, клима уред и телевизор со рамен екран. Некои вклучуваат тераса и други имаат поглед на море. Доручек се служи на лице место наутро. Хотелот има 5 ресторани специјализирани за интернационална, медитеранска и локална кујна. Исто така постои и сауна, а областа е популарна за кајакарство. Овој хотел со 5 starвезди нуди и изнајмување автомобил. www.melia.com/en/hotels/tanzania/zanzibar/melia-zanzibar

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари
Цената е валидна до пополнување на места на дадена тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена).
Услови:
 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 15 дена пред поаѓање.
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating