Вила Sofia – Олимпик Бич

Вила Sofia – Олимпик Бич

Categories:,
Вила “SOFIA” – Олимпик Бич
Бесплатно сместување за 3-то , 4-то и 5-то лице во апартман со една спална

 

 

Вила Sofia се наоѓа на сама плажа во Олимпик Бич на влезот кај автобуската постројка, на самото шеталиште каде има многу ресторани, таверни, продавници, парк со лулашки за деца… Вилата располага со апартмани со една спална за 5 лица (брачен кревет во спалната и три единечни легла во кујната). Апартманите се со одличен квалитет и просторни со голема дневна каде што е и кујната, комплетно опремена.. купатило, тв, клима (со доплата на лице место 5€ од ден), просторни балкони со директен поглед кон плажа и море и поглед назад во друга вила (апартманот што не е со поглед кон море). На располагање на гостите е бесплатен  интернет. Апартманите се во сопствен закуп на Т.А. Медитеран и се на I кат.

 EARLY BOOKING – Лето 2021

20% попуст за целосна уплата до 01.01.21   |  15% попуст за целосна уплата до 01.02.21
10% попуст за целосна уплата до 01.03.21   |     5% попуст за целосна уплата до 01.04.21

 

“SOFIA”
Олимпик бич
термин ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19
бр. ноќи 7
7 *
7 *
7 *
7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
AПТ /2+2/ (назад) 200 385 415 435 435 435 435 405 200 160 115 90 60
АПТ /3+2/ (море)
220 425 445 465 465 465 465 445 220 180 130 100 70
опис на ценовникот   цени за наем на цел апартман без превоз цени по лице со превоз

 

 

 

 

 

НАПОМЕНА

 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то, 4-то и 5-то лице во апартман – БЕСПЛАТНО сместување;
 • –  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Во апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то, 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќат само превоз доколку користат;
 • –  Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години – БЕСПЛАТНО;
 • –  Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • –  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • –  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Струмица / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на 20m од вилата.
 • –  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • –  Доплата за клима – 5€ од ден на лице место;
 • –  Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
 • –  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување.

 


Автобуски превоз ОЛИМПИК БИЧ, според термини од табелата Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање  Време на поаѓање Скопје – Олимпик Бич (275km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол-Автопат) 04:15h  Скопје – Катерини – Паралиа –   Олимпик бич

Автопат (Е75)

 Трошоци во еден правец:
Патaрини во Македонија (280ден)
Патарини во Грција (5.20€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта) 05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
 Струмица:  (бензинска, Макпетрол – кружен) 06:00h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол) 06:10h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
 Поаѓање од Олимпик Бич:  16:00 по МК време / 17:00 по ГР време на  20m од вилата (на постројката)

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ Med

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating