Вила Џули 1 – Јерисос

Вила Џули 1 – Јерисос

Categories:,

Јерисос Вила Џули 1

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.

Вила Џули 1″ се наоѓа на одлична местоположба, на само 80 метри од плажата. Вилата располага со 5 сместувачки единици : дуплексот број 1 и апартманите број 2 и 3 се на прв кат над пекарата со големи тераси.

Студиjата број 5 и 6 се едно до друго на високо приземје зад пекарата со сопствен уреден и заграден заеднички двор со маси, столови и чадори за сонце за секое студио посебно. Сите се опремени со многу пристоен мебел, сопствени тоалети, целосно опремени големи кујни, маси и столови на секоја тераса како и во секоја кујна внатре . Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Веднаш до вилата има паркинг (не е сопствен).

1/5+1 дуплекс апартман број 1 – со 1 стандарден + 1 на извлекување и кревети на спрат (bunk) во една спална соба, 1+1 стандардни единечни кревети во друга спална соба и посебна дневна соба со одлична кујна и фотеља. Има 2 тераси: една поголема споена со дневна и едната спална и друга помала од другата спална соба. Терасите имаат лимитиран поглед море.

1/4 +1 апартман број 2 – 1+1 стандардни единечни кревети во спална и 1 стандарден +1 на извлекување и софа во дневна соба споена со кујна. Од двете простории се излегува на заедничка голема тераса со поглед на улица.

1/4 +2 апартман број 3 – 1+1 стандардни единечни кревети во спална како и 1 стандарден + 1 на извлекување и софа на пуштање во дневна споена со кујна. Од двете простории се излегува на заедничка голема тераса со поглед кон двор.

1/3 + 1 студио број 5 – брачен кревет + кревети на спрат (bunk).

1/3 + 1 студио број 6 – брачен кревет +1 стандарден + 1 стандарден на извлекување.

40°23’57.6″N 23°52’48.5″E

40.399320, 23.880139

ЦЕНИТЕ во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман 7 ноќевања без превоз (превоз е со доплата)

Термин Ноќевања 1/3+1 студио 1/4+1 апартман 1/4+2 апартман 1/5+1 дуплекс
06.06 7 ноќи 119 € 189 € 219 € 229 €
13.06 7 ноќи 169 € 209 € 249 € 279 €
20.06 7 ноќи 209 € 269 € 299 € 349 €
27.06 7 ноќи 279 € 329 € 349 € 379 €
04.07 7 ноќи 379 € 429 € 439 € 469 €
11.07 7 ноќи 389 € 459 € 469 € 499 €
18.07 7 ноќи 399 € 489 € 499 € 519 €
25.07 7 ноќи 399 € 489 € 499 € 519 €
01.08 7 ноќи 399 € 489 € 499 € 519 €
08.08 7 ноќи 399 € 489 € 499 € 519 €
15.08 7 ноќи 399 € 489 € 499 € 519 €
22.08 7 ноќи 389 € 459 € 469 € 499 €
29.08 7 ноќи 279 € 339 € 359 € 379 €
05.09 7 ноќи 219 € 309 € 319 € 349 €
12.09 7 ноќи 189 € 249 € 259 € 279 €
19.09 12 ноќи 179 € 239 € 249 € 269 €

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НАПОМЕНИ:

Ø ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања

Ø Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден се плаќа во објектот

Ø Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Ø Над дозволениот број, може, на дополнително барање (одобрување) да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со двајца возрасни

Ø Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот

Ø Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

Ø Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

Ø За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин, попустот важи само на редовни цени.

Ø Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Ø Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Ø Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето

Ø Сместување во собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот

Ø Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Ø По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Ø Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

Ø Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој

Ø Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата

Ø Во услови на Ковид 19, превозот ќе се организира и реализира согласно актуелните мерки и протоколи за вршење на внатрешен и меѓународен превоз.

Ø За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.

Ø При влез во автобус задолжително е мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај.

Ø За време на патувањето во автобус задолжително е носење заштитна маска со која се покрива устата и носот

Ø Патниците за време на патувањето се должни да ги почитуваат во целост актуелните мерки за претпазливост и безбедност како и инструкциите од пратителот на патувањето.

Доплата за превоз:

Превоз за возрасен 35€ / Еден правец 25€

деца до 12 години 25 евра / Еден правец 20 евра.

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Доплата за превоз од Куманово 200 денари по лице

Датумот во табелата е термин на тргнување, тргнување од Куманово во 03.45 на паркингот пред Спортска сала, а состанок на групата во Скопје на паркингот спроти х.Холидеј Ин во 04.30 часот, поаѓање во 05.00 часот.

Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating