Вила Лана – Сутоморе

Вила Лана – Сутоморе

Categories:,

ВИЛА ЛАНА

Туристичката населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ, во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе баровите, дискотеките, забавните пaркови за деца и другите објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.

 

Вила Лана се наоѓа во Сутоморе,  на помалку од 300м. оддалеченост од плажа и околу 10 минути од центарот на градот.

Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 сoби. Сите соби се комплетно опремени со сопствена кујна, купатило, ТВ, WI – FI, клима, балкон.

Исто така поседува свој сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите во вилата.

 

ЦЕНОВИНК – ЦРНА ГОРА ЛЕТО 2021 | ВИЛА ЛАНА – СУТОМОРЕ
ТЕРМИН 11.06-18.06 18.06-25.06 25.06-02.06 02.07-09.07 09.07-16.07 16.07-23.07 23.07-30-07 30.07-06.08 06.08-13.08 13.08-20.08 20.08-27.08 27.08-03.09 03.09-10.09
НОЌЕВАЊА 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 159€ 159€ 159€ 179€ 189€ 189€ 199€ 209€ 219€ 219€ 209€ 199€ 159€
1/3 199€ 219€ 219€ 239€ 249€ 249€ 259€ 269€ 279€ 279€ 269€ 259€ 219€
1/4 229€ 269€ 259€ 289€ 299€ 299€ 309€ 319€ 329€ 329€ 319€ 309€ 269€

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

 

НАПОМЕНА:

– Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена

– Туристичката такса не е вклучена во цената се плаќа во 1 евро по лице по ноќевање.

– Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)

– За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман

ПРЕВОЗ ЗА ЦРНА ГОРА
Град Цена за повратен билет
Скопје 40€
Велес 45€
Куманово 45€
Росоман 50€

– За деца (2-11.99  год.) за превоз, се одбива 10 евра од цената за возрасен. 

– За билет во еден правец се одбива 10 евра

– Поаѓање од Македонија секој четврток, враќање од Албанија секој петок

– Понудата важи за месец јуни, јули, август и септември

ОПШТИ УСЛОВИ:

– За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.

– Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)

– Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна

– Во агенција може да доплатите за патничко осигурување, истото не е задолжително

– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата

– За хигиената на собите се грижат гостите

– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот

– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта

– Се патува преку Косово и Албанија

– Не е потребен PCR тест за влез во Црна Гора

– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената. ИД

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating