Апартмани јован 4 – Будва

Апартмани јован 4 – Будва

Categories:,

Апартманите  Јован 4 се карактеризираат со домашна атмосфера и имаат луксузен ентериер кој обезбедува максимална удобност. Модерно опремени и удобни, апартманите нудат услуга базирана на хотелско сместување. Менувањето крпи и чистењето на апартманите е секојдневно. Локацијата на апартманите е идеална за сите оние кои сакаат да имаат мир и тишина, но и да бидат во близина на градот и плажата.Сите апартмани имаат пространа дневна соба, кујна, луксузно купатило, кабловска телевизија, клима уред (вклучен во цената). Бањите во апартманите содржат модерен туш, фен, машина за перење. Обезбеден паркинг. Бесплатен сеф и интернет.

•  Апартман тип 041: дневна соба опремена со тросед,ТВ,клима споена со трпезарија и кујна и спална соба со два кревети, бања (туш, машина за перење, фен за коса) и опремена тераса;

•  Апартман тип 062: дневна соба опремена со тросед и аголна гарнитура,ТВ,клима, трпезарија со модерна кујна, две посебни спални соби од кои едната е со два единечни кревети,а другата со брачен кревет, бања(туш, машина за перење, фен за коса) и 2 опремени тераси;

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ ВИЛА ЈОВАН 4* БУДВА

         ТЕРМИНИ                                Ноќевање    1/2 тип (041)

цена по лице со превоз,минимум 2 лица во апартман

1/3+1 тип (041)

цена по лице со превоз,минимум 3 лица во апартман

1/4 +2 тип (062)

цена по лице со превоз,минимум 4 лица во апартман

22.05-26.05.2021 4 / 70 75
26.05-30.05.2021 4 / 70 75
30.05-06.06.2021 7 / 105 105
06.06-13.06.2021 7 / 105 110
13.06-20.06.2021 7 / 105 110
20.06-29.06.2021 9 / 135 130

 

 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ ВИЛА ЈОВАН 4* БУДВА

ТЕРМИНИ  

Ноќевање

1/3+1 тип (041)

цена по лице со превоз,минимум 3 лица во апартман

1/4 +2 тип (062)

цена по лице со превоз,минимум 4 лица во апартман

29.06-08.07.2021 9 145 140
08.07-17.07.2021 9 175 165
17.07-26.07.2021 9 200 190
26.07.-04.08.2021 9 220 210
04.08-13.08.2021 9 220 210
13.08-22.08.2021 9 210 200
22.08-31.08.2021 9 180 170

 

УСЛОВИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ:

– Петто возрасно лице или прво дете до 12 години во апартман тип 062 плаќа 50% од цената во табелата.

– Второ дете до 12 години во апартман тип 062 плаќа 25% од цената во табелите.

– Дете до 12 години во апартман тип 041 плаќа 25% од цената во табелите.

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

– Цените во табелите се дадени по лице за 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.

– За патување со сопствен превоз се одбива 20 евра од цената на аранжманот.

– Автобускиот превоз се врши со високо туристички автобуси на фирмата ББ Бус Турс и истите можете да ги погледнете на www.bbbustours.mk.

– За време на патувањето треба да бидат запазени сите протоколи како: задолжителна дезинфекција при влез во автобус и одржување на дистанца за патници кои не патуваат зедно,задолжително носење на маска која ке ги покрива устата и носот.

– Пополнетоста на патници во автобусот ке биде согласно моменталните протоколи за патување.

– Во текот на целото патување во автобусот ке има и придружник од агенцијата.

– Туристичка такса се плаќа на рецепција во хотелот “Garni Hotel MB” и чини 1 еврo по лице на ден. Со плаќањето добивате картон за престој кој е потребно да го зачувате до крајот на вашиот аранжман.

– Цените во табелите се дадени во евра,плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1 евро (61.8мкд).

– Во цената на аранжманот не е вклучено патничко-здравствено осигурување,препорачуваме Сава осигурување кое може да го извадите во нашата агенција по цена од 450мкд со вклучено КОВИД -19 покритие.

– За ова патување важат Општите услови за Патување на СКТМ

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating